_GAR2952
demo-img-2-3-1024x655
demo-img-2-3-1024x655

Yakup İskurt
Kurucu

1959 – Trabzon doğumludur. 1970’li yılların hemen başında İstanbul’a yerleşen Yakup İskurt, merhum babası Ahmet İskurt ile beraber genç yaşından itibaren bizzat inşaat sektörünün içinde bulundu. Bu yıllarda Avrupa Yakası’ndaki bazı semtlerde birçok konut inşaatı gerçekleştirdi. 1983 yılında merhum babasıyla sektördeki beraberliğini sonlandırarak, bu tarihten itibaren Anadolu Yakası’nda faaliyet gösterecek olan İskurt İnşaat’a resmiyet kazandırdı. Ağırlıkla Üsküdar ve Ümraniye ilçelerinde yüzlerce konut inşa etti. Sektörde yer aldığı ilk günden beri prensipleri haline gelecek olan disiplin ve özverinin yanısıra meslek ahlakı ve güven esasını benimsedi. Sektörde başarıyla geride bıraktığı uzun yılların deneyim ve bilgi birikimini bugün oğulları ile paylaşarak İskurt İnşaat’ın bir aile şirketi haline gelmesini sağlamıştır.

Emre İskurt
İnşaat Mühendisi

1983 – İstanbul doğumludur. Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü başarıyla bitiren Emre İskurt, lisans eğitiminde kazandığı mesleki bilgiyi daha da iletletmek ve sektörde tecrübe kazanmak adına bazı yapı denetim firmalarında görev aldı. Bu firmalarda üst pozisyonlara kadar yükselme fırsatı buldu. Görev aldığı firmalar ve projelerde başta şantiye sahası olmak üzere birçok kulvarda sorumluluklar üstlendi. Mühendisliğin bilimsel değerlerini sektör ve sahada kazandığı tecrübelerle pekiştirerek; bugün proje, uygulama, kontrol mekanizması vb. alanlarda mesleğini başarıyla icra etmektedir.

Onur İskurt
Mimar

1986 – İstanbul doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunudur. Lisans eğitimi sırasında Mimarlar Odası ve TMMOB gibi kuruluşlarda birçok görev üstlendi. DEU Mimarlık Fakülte Öğrenci Temsilciği yaptı. Çeşitli yıllar birçok ilde gerçekleştirilen gönüllü workshop çalışmalarında organizasyon ekibi veya katılımcı olarak bulundu. Amatör olarak fotoğraf sanatı ile ilgilendi, bazı yarışmalarda ödüller kazandı. Sektördeki trendleri mesleğine entegre etmek adına mimari görselleştirme ağırlıklı olacak şekilde grafik sanatlarla ilgilendi. Bugüne değin, çok sayıda proje çizimi ve mimari görselleştirme işleri yaparak sektörde deneyim kazandı. Mimarlık mesleğinin getirdiği kuramsal ve estetik değerleri proje, konsept, uygulama, detaylar vb. alanlara yansıtmaya gayret göstererek mesleğini icra etmektedir.