Hakkımızda

Sektörde geçmişi 70’li yıllara dayanan İskurt İnşaat, 1983 yılında kurucusu ve başkanı Yakup İskurt tarafından firma haline gelerek resmiyet kazanmıştır.

Kurucu ve başkan Yakup İskurt; merhum babasıyla gençlik dönemlerinde Avrupa Yakası’nda çok sayıda konut inşa ederek sektörde deneyim ve birikim kazanmıştır. Devam eden süreçte kendi adına projeler yapacağı İskurt İnşaat firmasını kurarak işlerini Anadolu Yakası’na taşımış; uzun yıllar Üsküdar ve Ümraniye ilçeleri başta olmak üzere orta ölçek projelerle yüzlerce konut inşaatı gerçekleştirmiştir.

İskurt İnşaat, sürdürülebilir yatırımlara, uzun vadeli dostluklara her süreçte önem vermiş; inşaat sektörünü yapım ve imalatın yanısıra aynı zamanda bir hizmet sektörü olarak görmüştür. Meslek ahlakı ve sunduğu kalite anlayışı ile insanların güven ve takdirini kazanmış, faaliyet gösterdiği bölgelerde tanınan ve önde gelen firmalardan biri haline gelmiştir.

Ülkemizde büyük bir hızla gelişen inşaat sektöründe faaliyet gösteren İskurt İnşaat ilk yıllarından itibaren imza attığı her projede kullanıcı memnuniyeti, sağlamlık, dayanıklılık gibi kriterleri vazgeçilmez unsurları olarak belirlemiştir. İnşaatın ve imalatın her sürecinde insan odaklı düşünce yapısından taviz vermeyerek tüketicilerinin sorunlarına hassasiyetle yaklaşan ve bu sorunlara her daim en uygun çözümler sunan bir çalışma anlayışını benimsemiştir.

Sektördeki yenilikleri her dönemde yakından takip eden İskurt İnşaat; bugün kurumsal enstrumanları en doğru ve uygun biçimde bir araya getirerek kurucusu ve lider ismi Yakup İskurt’un tecrübe ve değerlerini ailesinden inşaat mühendisi Emre İskurt ve mimar Onur İskurt’un dinamizm ve vizyonu ile entegre ederek, projelerini kendi bünyesinde üreten, detaylandıran ve kontrol eden bir şirket halini almıştır.